Į KAZIUKO MUGĘ SU SAVO KREPŠIU!

 

Kaziuko mugė tampa pirmuoju renginiu Vilniuje, kuriame visi dalyviai raginami atsisakyti plastiko, o lankytojai vartoti ir pirkti atsakingai. Visus pirkėjus kviečiame lauktuves namo gabentis daugkartinio naudojimo krepšiuose, kuriuos su savimi reiktų atsinešti arba įsigyti pas mugėje prekiausiančius amatininkus.

 

Kaziuko mugės teritorijoje bus pastatyti atliekų rūšiavimo konteineriai, tad prašome atliekas rūšiuoti atsakingai. Gamtos ateitis – mūsų rankose!

Perkantiems maisto produktus

Prieš įsigydami maisto produktų, pirkėjai turi atkreipti dėmesį, ar greitai gendantys produktai (žuvies, mėsos ar pieno gaminiai, konditerijos kepiniai su kremo įdarais) laikomi tinkamomis sąlygomis – t. y. ne aukštesnėje kaip +6 0 C temperatūroje. Negreitai gendantiems maisto produktams (pavyzdžiui, kepiniams) ypatingų laikymo sąlygų ar šaldymo įrenginių nereikia. Fasuotų produktų pakuotės neturi būti pažeistos, žali ir termiškai apdoroti maisto produktai negali būti laikomi greta vieni kitų.

 

Nepakuota šviežia mėsa, paukštiena, žuvis ir gatavi maisto produktai, skirti vartoti be papildomo šiluminio apdorojimo, gali būti liečiami tik tam skirtais įrankiais ar mūvint vienkartines pirštines. Žaliems ir termiškai apdorotiems produktams pasemti, atpjauti ir pan. turi būti naudojamas atskiras ir aiškiai paženklintas inventorius (peiliai, pjaustymo lentelės, samčiai ir kt.), o kiekvienai produktų grupei (pavyzdžiui, pieno, mėsos ar žuvies produktams, kepiniams ar daržovėms) pjaustyti turi būti naudojami skirtingi peiliai ir pjaustymo lentelės.

 

Parduodami maisto produktai turi būti paženklinti – privaloma nurodyti produkto pavadinimą, tinkamumo vartoti terminą, sudėtį, grynąjį produkto kiekį ir laikymo sąlygas, kurioje šalyje produktas pagamintas, koks gamintojo adresas. Be to, privalu vartotoją informuoti apie produkte galinčius būti alergenus ar netoleravimą galinčias sukelti medžiagas, pavyzdžiui, pieną, medų, riešutus, kiaušinius ar pan. 

 

Vartotojai raginami nepirkti produkto, jei jo kokybė sukeltų abejonių.

 

 VMVT primena, kad norint prekiauti maistu Kaziuko mugėje privaloma turėti VMVT išduotą Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą (MTSPP) arba būti registruotiems VMVT.

ico-05.png